Czy jesteś gotowy na spotkanie z najbardziej przerażającą i pierwotną spośród emocji?
Oficjalny patronat:
Groźne są sytuacje, w których czujemy nagłą suchość w gardle i przyspieszone bicie serca. Skąpani w półmroku nocy przez trupioblady księżyc, smagani w szaleńczym "danse macabre" podmuchami wichru, nosimy w sobie kir morderczego, paraliżującego do granic wytrzymałości strachu.
Czy jesteś gotowy na spotkanie
z najbardziej przerażającą
i pierwotną spośród emocji?
- Czy muzyka może straszyć niczym duchy w Halloween?
- Jakie chwyty muzyczno-techniczne decydują o tym, że słuchając muzyki w trakcie seansu kinowego drżymy z przerażenia?
- Które z tych "mrożących krew w żyłach" chwytów odnajdujemy w muzyce dawnych mistrzów, a które odnajdujemy w polskim horrorze filmowym?
- W jaki sposób od podstaw (podstaw wyznaczonych psychologią emocji) można programować struktury o wybitnie destrukcyjnym i repulsywnym wydźwięku?
- I jak skutecznie komponować muzykę do horroru?
"Oto wiedza niemalże tajemna, wiedza, zebrana i zbadana przez jednego z kapłanów muzyki filmowej - teoretyka sztuki i kompozytora w jednej osobie. Po raz pierwszy ma szansę dotrzeć do Twoich uszu wiedza, której nie znajdziesz nigdzie indziej, w żadnej krajowej czy zagranicznej publikacji."
Publikacja "Fenomen grozy w muzyce" pozwoli Ci przede wszystkim poznać ogólny mechanizm semiotyzacji muzyki (teoria Peirce'a-Noskego) oraz pozwoli Ci "zabawić się" najnowszymi zdobyczami psychoakustyki muzycznej (teoria strumieni i obiektów słuchowych).
Jeśli jesteś kompozytorem, albo należysz do grona kino-maniaków i teoretyków sztuki, będzie Ci dane zapoznać się z przykładami muzycznymi i filmowymi (kino niezależne, polski horror filmowy - przykłady zapisane w formatach komputerowych; opis fabuły filmów: "Lokis", "Wilczyca", "Diabeł", Widziadło" itd.; omówienie historii horroru filmowego i multimedialnego, z grami komputerowymi na czele!).
Dlaczego warto?
Niewątpliwym atutem książki - jest grono konsultantów: Pracę uzupełniają mianowicie wypowiedzi wybitnych muzykologów (prof. Andrzeja Tuchowskiego, dra Michała Zielińskiego) oraz opinia znakomitego kompozytora filmowego (Rafała Rozmusa). A wśród recenzentów studium odnajdujemy choćby takie nazwisko doświadczonego pedagoga i profesora kompozycji, jak Leszek Wisłocki.
Z publikacji "Fenomen grozy w muzyce" dowiesz się także:
- Co takiego wzbudza w nas tak - obok radości i gniewu - pierwotną emocję?
- Co właściwie powoduje, że włada nami uczucie trwogi, lęku lub inna jeszcze reakcja o charakterze repulsywnym?
- Jaka jest różnica między lękiem a zwykłym strachem?
- I w jaki sposób na gruncie muzyki (zwłaszcza zaś - muzyki filmowej) funkcjonuje to "diabolus in musica"?
Oficjalny patronat:
Score Amateur (www.muzykafilmowa.pl) to jeden z nielicznych w Polsce, portali poświęconych wyłącznie muzyce filmowej. Jego celem jest przybliżanie czytelnikom istoty ilustracyjnej muzyki filmowej za pomocą recenzji płyt, licznych artykułów, wywiadów z kompozytorami i niemal codziennych informacji ze świata muzyki filmowej. Jest także jedynym w Polsce portalem o tej tematyce, na którym można znaleźć zapisy nutowe i relacje z koncertów muzyki filmowej.
Twórcą i gospodarzem Score Amateur jest Łukasz Waligórski, który prowadzi także w wielkopolskiej rozgłośni radiowej "Merkury", cotygodniową audycję radiową p.t. "Z filmowej płytoteki".
Drogi Czytelniku! Kiedy z uwagą przeczytasz "Fenomen grozy w muzyce" i kiedy następnym razem zaczniesz oglądać film grozy pojmiesz błyskawicznie, iż specyfika muzyki mrożącej krew w żyłach wynika z chęci wywołania... strachu (a jest to działanie świadome i sformalizowane). I to Ty, Ty (Drogi Czytelniku) masz się bać! A stosując podobne zabiegi muzyczno-techniczne na własnym podwórku, możesz straszyć równie skutecznie, co sam Frankenstein. Gdziekolwiek i kimkolwiek jesteś, niech moc grozy zaklętej w dźwięku będzie z Tobą!
Zanim jednak zdecydujesz się na zakup publikacji, zobacz co Autor zdecydował dołączyć do każdego zakupu, zupełnie gratis:
BONUS 1:+
Zbiór 25, wysokiej jakości sampli w formacie wave, stworzonych przez Autora, wraz z pełnymi prawami majątkowymi do dowolnego ich wykorzystania we własnym zakresie.
BONUS 2:+
Kolekcja plików midi - fragmentów utworów, o których jest mowa w publikacji. To klasyka muzyki grozy i znane standardy z horrorów, dzięki którym dowiesz się jak 'straszyć' muzyką.
P.S. Każdy maniak muzyki filmowej powinien mieć tę książkę...